SKU ANK-X1-H10K-T-B5H-20.0 Storage Package
10 In Stock — order before 2pm for next-day dispatch
Rating 10,000 W
Efficiency 96.7 %
Full refund or exchange
Anker Solix X1-H10K-T 3PH Power Module and 20kWh Storage Package
Part No: ANK-X1-H10K-T-B5H-20.0
Storage Systems - Storage Package
This part is made up of the following items:
4 x ANK-X1-B5-H Anker Solix X1-B5-H 5kWh Battery Module
1 x ANK-X1-H10K-T Anker Solix X1-H10K-T 3PH Power Module
Anker Solix X1 3PH 10kW Power Module And 20kWh Storage Package
Extreme Performance Energy Storage System
Main Features:
  • 24kW Max Power Input%A0