SKU SE100K-RW00IBNQ4 Main Units
1 In Stock — order before 2pm for next-day dispatch
Rating 100,000 W
Full refund or exchange
100kW BNQ4 Synergy Manager DC Safety Switch, MC4, DC SPD
Part No: SE100K-RW00IBNQ4
Inverters - Main Units
  • Rating: 100,000W
  • Phases: 3
  • Separation of AC and DC connections
  • Dimensions of Synergy Manager (H x W x D): 360 x 560 x 295mm
  • Weight of Synergy Manager: 18kg
Warning: Solar Edge Synergy Manager can not be used on its own, it always requires Synergy Units to work, 2x for 50kW and 66.6kW and 3x for 90kW and 100kW.