SKU SE-100000-MNGR-B Main Units
Out of Stock
Rating 100,000 W
Full refund or exchange
100kW Synergy Manager BASE No DC Switch, MC4, DC SPD
Part No: SE-100000-MNGR-B
Inverters - Main Units
  • Rating: 100,000W
Solar Edge Synergy Manager:
  • Reduced BoS with support for single DC input and cost-effective aluminium cables
  • Separation of AC and DC connections
  • Dimensions of Synergy Manager (H x W x D): 360 x 560 x 295mm
  • Weight of Synergy Manager: 18kg
Warning: Solar Edge Synergy Manager can not be used on its own, it always requires Synergy Units to work, 2x for 50kW and 66.6kW and 3x for 90kW and 100kW.