SKU KG32-T204-GBA486 AC Isolators
37 In Stock — order before 2pm for next-day dispatch
Rating 22,170 W
Height 0.16 m
Full refund or exchange
K&N Three Phase AC Switch Disconnector 32A
Part No: KG32-T204-GBA486
Switches - AC Isolators
Kraus & Naimer AC Switch
Suitable for three phase AC connection.
Plastic Enclosures, Protection IP66, totally insulated, knock-outs Handle red, in the OFF-position lockable with padlocks, Plate Backing grey Dimensions (w x h x d): 100mm x 190mm X 93mm Switch interlocked with lid to prevent opening in ‘ON’ position
Keywords: 22kW, KG32T204GBA486, Kraus & Naimer, Switches, AC Isolator