SKU KG32-T203-GBA294 AC Isolators
218 In Stock — order before 2pm for next-day dispatch
Rating 7,360 W
Full refund or exchange
K&N Single Phase AC Switch Disconnector 32A
Part No: KG32-T203-GBA294
Switches - AC Isolators
Kraus & Naimer AC Switch
Suitable for single phase AC connection.
Plastic Enclosures, Protection IP66, totally insulated, knock-outs Handle red, in the OFF-position lockable with padlocks, Plate Backing grey Dimensions (w x h x d): 100mm x 190mm X 93mm Switch interlocked with lid to prevent opening in ‘ON’ position
Keywords: 7, 7kW, KG32T203GBA294, Kraus & Naimer, Switches, AC Isolator