SKU KG100-T204-GBA290 AC Isolators
Out of Stock
Rating 69,282 W
Full refund or exchange
K&N Three Phase AC Switch Disconnector 100A
Part No: KG100-T204-GBA290
Switches - AC Isolators
Kraus & Naimer AC Switch
Suitable for three phase AC connection.
Plastic Enclosures, Protection IP66, totally insulated, knock-outs Handle red, in the OFF-position lockable with padlocks, Plate Backing grey Dimensions (w x h x d): 145mm x 250mm X 107mm Switch interlocked with lid to prevent opening in ‘ON’ position
Keywords: 69kW, KG100 T204GBA290 KS1V, Kraus & Naimer, Switches, AC Isolator