SKU KG100-T203-GBA270 AC Isolators
Out of Stock
Rating 23,000 W
Full refund or exchange
K&N Single Phase AC Switch Disconnector 100A
Part No: KG100-T203-GBA270
Switches - AC Isolators
Kraus & Naimer AC Switch
Suitable for single phase AC connection.
Plastic Enclosures, Protection IP66, totally insulated, knock-outs Handle red, in the OFF-position lockable with padlocks, Plate Backing grey Dimensions (w x h x d): 100mm x 190mm X 93mm Switch interlocked with lid to prevent opening in ‘ON’ position
Keywords: 23kW, KG100T203GBA270, Kraus & Naimer, Switches, AC Isolator