SKU JKM450N-48HL4M-DB Double Glass
Out of Stock
Rating 450 W
Efficiency 22.5 %
Width 1,134 mm
Height 1,762 mm
Max Voltage 36.04 V
Connector Round Post
Full refund or exchange
450W Tiger Neo 2.0 N-Type TOPCon Dual Glass 48 Cell All Black MC4
Part No: JKM450N-48HL4M-DB
Panels - Double Glass
  • Rating: 450W
  • Efficiency: 22.5%
  • Width: 1,134mm
  • Height: 1,762mm
  • Price per Watt: (10.6p/Wp)
JKM450N-48HL4M-DB
Jinko 450-475W All black mono facial module with dual glass
  • N-Type Topcon technology with Jinko's HOT 3.0 technology
  • 48 half cell
  • Durability Against Extreme Environmental Conditions
  • Improved SMBB technology
  • 22.52% module efficiency
  • High salt mist and ammonia resistance.
  • 25 Year Product Warranty
  • 30 Year Linear Power Warranty
Note: 1200mm landscape cable included