SKU JAM72D-40-605-LB-TS-MC4 Double Glass Bifacial
1227 In Stock — order before 2pm for next-day dispatch
Rating 605 W
Efficiency 22.9 %
Width 1,134 mm
Height 2,333 mm
Max Voltage 52.6 V
Connector Round Post
Full refund or exchange
605W N-type TOPCon MBB Traceable Double Glass Bifacial 72 Cell Silver Frame MC4
Part No: JAM72D-40-605-LB-TS-MC4
Panels - Double Glass Bifacial
  • Rating: 605W
  • Efficiency: 22.9%
  • Width: 1,134mm
  • Height: 2,333mm
  • Price per Watt: (12.0p/Wp)
605W N-type Double Glass High Efficiency Mono Module.
Product Features:
  • High Power Output (605W) : The JA Solar 605W module delivers an exceptional power output, making it an ideal choice for residential, commercial, and industrial applications.
Note: 1200mm landscape cable included