SKU JAM60D-42-530-LB-TS-BF Double Glass Bifacial
Out of Stock
Rating 530 W
Efficiency 22.7 %
Width 1,134 mm
Height 2,063 mm
Max Voltage 43.93 V
Connector Round Post
Full refund or exchange
530W N-type TOPCon MBB Traceable Double Glass Bifacial 60 Cell Black Frame MC4
Part No: JAM60D-42-530-LB-TS-BF
Panels - Double Glass Bifacial
  • Rating: 530W
  • Efficiency: 22.7%
  • Width: 1,134mm
  • Height: 2,063mm
  • Price per Watt: (12.5p/Wp)
Product Features:
  • Higher power generation - better LCOE.
  • N-type with very low LID.
  • Better weak illumination response.
  • Better temperature coefficient.
  • Comes with a 12-year product warrant and 30-year linear power output warranty.
Note: 1200mm landscape cable included