SKU JAM54D-41-465-LR-TS-AB-MC4 Double Glass
Out of Stock
Rating 465 W
Efficiency 23.3 %
Width 1,134 mm
Height 1,762 mm
Max Voltage 40.7 V
Connector Round Post
Full refund or exchange
465W N-type Double Glass Monofacial LR Traceable 54 Cell All Black MC4
Part No: JAM54D-41-465-LR-TS-AB-MC4
Panels - Double Glass
  • Rating: 465W
  • Efficiency: 23.3%
  • Width: 1,134mm
  • Height: 1,762mm
  • Price per Watt: (13.8p/Wp)
465W N-type Double Glass High Efficiency Mono Module All Black - 1500V
  • Higher power generation, better LCOE
  • n-type with lower LID
  • Better response to low light
  • Better temperature coefficient
  • All black finish
Note: 1200mm "landscape" cable included